Asansör Kuyusu İzolasyonu

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Bina inşaatı sırasında temel perde su yalıtımı sonrası asansör kuyusu izolasyonu yapılmalıdır. Asansör kuyularının kotunun fazla derin olması yüzünden çok daha fazla yer altı sularına maruz kalmaktadır. Çok fazla nem rutubet ve yer altı sularına maruz kalan asansör kuyusunun betonarmesi zaman içinde korozyona uğramaktadır. Bu ilerideki büyük sorunları önlemek için kaliteli ve hiçbir detayın atlanmayacağı uzman ve tecrübeli ekip tarafından kaliteli izolasyon ve yalıtım yapılmalıdır.

Firmamız üstün tecrübeleri ile ve birikimleriyle kaliteli Yalçın projeleri ve çözümler sunmaktadır. Firmamız bu yalıtımı bina inşaatından başlayarak temel perde yalıtımından bina inşaat sonrası asansör kuyusunun iç kısım izolasyonu ile yalıtım işlemini sonlandırmaktadır.

Kullanılan malzemeler kaliteli esnek polyester ve çimento epoksi ürünlerdir. Kullanılacak malzeme yerin durumuna göre ve isteğe göre değişebilmektedir. İyi bir yalıtımda en önemli detay en küçük ayrıntıların bile kaçırmamasıdır. Temel perde izolasyonu amacı binanızı bir poşet içerisine alarak bütün dış etmenlerden korumaktır. Bu temel perde yalıtımının yetersiz olduğu bölgelerde ise iç kısımdan beton üzerine izolasyon ve su yalıtımı yapılmaktadır.

Yapılan yalıtım sağlam ve kusursuz yüzeyler üzerine yapılmalıdır. Uzman ekibimiz bu yüzeylerin gerekli hazırlığını yapmaktadır. Yalıtım betonun yüzeyine ve aralıklarına girerek beton içine işlemeden dışarıdan yalıtımı sağlamaktadır. Yalıtım sonrası beton iskelet nem ısı değişimleri ve hava teması kesilir. Yıllar içinde yaşanacak korozyon önlenip daha sağlam bir yapıya kavuşulur.

Asansör kuyusu izolasyonu eksi katlara uygulanabileceği gibi binanın diğer katlarına da yine aynı şekilde korozyonu önlemek ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla uygulanabilmektedir. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu kaliteli yalıtım firmamız tarafından garanti kapsamı içindedir. Firmamız asansör kuyusu izolasyonları projelerini yerine göre gerekli malzemeler doğrultusunda bütün tecrübeleri ile geliştirip uygulamasını yerine getirmektedir.