Çatı Deresi İzolasyonu

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Çatı dereleri bina ve ev çatılarında yağmur ile kar suyunun gider borularına iletildiği, çatının akıntısının verildiği yönde bulunan su taşıma  sistemidir. Bu sistemin yalıtımına çatı deresi izolasyonu denir.

Kullanılan çatı deresi tipleri iç ve dış olmak üzere 2 tipte bulunabilirler. İç derler gizli  çatı dereleri olarak bilinmektedirler. Su yoğunluğunun fazla olduğu  bu sistem tamamıyla suyu sızdırmadan gider borusuna iletmelidir. Çatıdan gelen suyu bina dışına düzensiz şekilde akıtabilir veya çatının altına yani iç kısıma ileterek farklı boyutta bir risk yaratabilir. Yalıtımsız bir çatı deresi bina dışına attığı su ile can ve mal kaybına neden olabilmektedir.

Özellikle kış aylarında sistemden sızan su buz kalıpları oluşturur. Gittikçe büyüyen ve ağırlaşan buzlar daha fazla oluşma yerinde kalmayıp düşerler. Altında bulunan canlılara ve cansız nesnelere ağır hasarlar bırakabilmektedir. Sistemin sızdırmış olduğu  su cephe ve binanın en dayanıklı olması gereken beton iskeletine zarar verebilmektedir. Nem ve rutubetten dolayı cephe sistemi ve beton yapılar korozyona uğrayarak yıkılma riskini getirir.

Firmamız bu konuda uzman çözümler sağlamaktadır. Çatı deresinde kullanılan izolasyon malzemeleri yer ve ölçülere bunun yanında isteğe göre farklılık göstermektedir. Bu yalıtım sistemin olması gereken en önemli  özellik ısı değişimlerine ve UV ışınlarına dayanıklı olabilmesidir. Yalıtım ve izolasyon konusu iyi derecede bir tecrübe istemektedir. Yapılan izolasyon uzun yıllar dayanmalıdır ve yalıtımı tam anlamı ile taşımalıdır. Firmamız, bu konudaki birikim ve tecrübeleri ile kusursuz yalıtım projeleri sağlamaktadır.

Uygulama yapılacak yüzey temiz ve düzgün olmalıdır. Bunun yanı sıra uzman ekibimiz uygulama öncesi yüze hazırlığı sağlamaktadır. Firma olarak siz değerli müşterilerimize  ekonomik ve kaliteli çözümler sunmaktayız. Kullanılan malzemeler  birinci kalite olup asla güneş ışınları ve ısı değişimleri nedeniyle korozyona uğramazlar. Fiziki oluşacak hasarlar karşısında ise firmamız garanti kapsamında tamir ve tadilatını gerçekleştirmektedir.