Epoksi Kaplama

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Epoksi zemin kaplamaları sektöründe oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Epoksi zemin kaplamaları güneşten gelen zararlı ışınları dayanıklıdır. Epoksi kaplama kullanım alanları iç ve dış mekanlar olabilmektedir.

Epoksi kaplamanın genel amacı yüzeylerin kayganlığını yok etmek veya uygulanan yüzeyin kimyasal ve fiziki zararlara uğramasına engellemektir. Ayrıca hücrelerin üzerindeki oluşan deformasyonların giderilmesi ve düz bir zemin hazırlamak için kullanılabilmektedir. Epoksi kaplaması sonrası düz ve kusursuz bir zemin elde edilmektedir. Epoksi kaplama uygulaması zeminlerin su ve kimyasallar tarafından alacağız zararı engeller. Zeminlerde su yalıtımı sağlar. Yüksek basınca ve darbelere dayanıklı olup aşınmaya karşıdır. Hızlı uygulanması özelliği sonucunda çatlamalara karşı dayanıklı olup kolay temizlenebilmektedir. 

Epoksi uygulamasında kullanılan malzeme sert veya yerine göre esnek epoksi olabilmektedir. Bunun yanında kullanılan epoksinin rengi uygulanacağı yere göre istenilen renkte olabilmektedir. Bahçe ve otopark gibi alanlarda kullanımı sonrası üzerine istenilen boya ve çizgiler yapılabilmektedir. Uygulamaya başlanmadan uygulamanın yapılacağı yüzey temizlenip uygun hale getirilmelidir. Uygulama uzun yıllar yerinde durabilmesi için uzmanca ve kaliteli bir işçilik altında gerçekleştirilir. Firmamız kaliteli projeler ve uygulamalar meydana getirmek için yılların getirdiği tecrübesine dayanmaktadır. Epoksi kaplama yapılacak malzeme 100 mikro milimetre ve 1 santimetre arasında olabilmektedir. Epoksi kaplama uygulaması birkaç farklı çeşidi yapılabilir. 

Yapılan en genel yöntem düz zemin ve yüzey kaplamasıdır. Diğer kaplama yöntemleri ise perdah ve kendinden düzleşen kaplama çeşitleridir. Sıvı şekilde uygulanan epoksi uygulandığı yarın dokusuna ayak uydurarak şeklini alır. Epoksi uygulaması uygulanacağı yüzeyin paralel olarak düzlemine sahip olmaktadır. Uygulama istenilen düzlemi almak için uygulanacağı yüzeyin eğimi ayarlandıktan sonra uygulamasına geçilir. Epoksi kaplama solvent ve benzeri kimyasal maddeler içermediğinden dolayı insan ve hayvan sağlığına zararsızdır. Bununla birlikte doğa ya da zararı bulunmamaktadır.

Epoksi kaplamanın uygulanacağı yüzeyi eğer çok fazla yer altı sularına ve neme maruz kalıyor ise uygulama öncesi beton astarlama yapılmalıdır. Bu uygulamayı firmamız olarak değerli müşterilerimize ekonomik ve kaliteli bir çözüm olarak sunmaktayız. Yapmış olduğumuz uygulama garantili olup oluşabilecek kazalar sonucu zarar gelmesi durumunda firmamız tarafından tamiri ve onarımı gerçekleştirilmektedir.