Havuz İzolasyonu

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Havuzlarda sızdırmazlığı sağlamak için havuz izolasyonu yapılmalıdır. Yüzme havuzlarında en önemli husus sağlam bir yapının yanında sızdırmaz olmasıdır. Havuzun betonarmesi ve duvarları tek başına sızdırmazlık sağlamazlar. Yalıtım ve izolasyon çalışması yapılmasına ihtiyaç vardır. En zayıf noktalar su giderleri ve bağlantı noktalarıdır. Ayrıca havuzun iç yüzeylerin de oluşan çatlaklar su kaybını ve sızıntısını kolaylaştırmaktadır. Havuzlara yapılacak seramik ve o tarzdaki kaplamalar kalekim ve diğer yapıştırıcılarla da olsa yalıtımı maalesef sağlamamaktadır.

İyi bir seramik ve derz dolgu uygulaması kısa bir süre için sızdırmazlık sağlasa bile zaman içinde havuzdaki kimyasallar ve su akıntıları derzi zayıflatarak su sızdırmaya müsait hale getirir. Bundan sonra seramiklerin gevşeyip durdukları yüzeyi  bırakma adımı izler. Bu nedenlerden dolayı kaliteli malzeme ve yerine uygun malzeme seçilmesi çok önemlidir. 

Havuz kimyasalları yani klor gibi maddelere dayanıklı ve elastik malzemeler kullanmak havuzun ömrünü uzatır. Ayrıca havuzun zemininde ki oluşan su basıncına da dayanabilecek bir yalıtım malzemesi seçilmelidir. Yalıtım ve izolasyon uygulaması sağlıklı olabilmesi adına işçiliğin kusursuz ve düzgün yapılması gereklidir. 

Firmamız tarafından isteminiz doğrultusunda tecrübelerimizle uygun ve ekonomik kaliteli projeler yaratmaktayız. İsteğiniz kapsamında yer etüdü yapıp en doğru malzemeyi ve işlemleri karar kılıp uygulamayı gerçekleştirmekteyiz. Uygulama öncesi zemin etüdünden sonra fiziki kusurların onarımı gerçekleştirilir. Yalıtımın yapılacağı yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. 

Firma çalışanlarımız uzmanca gerekli adımları izleyerek uygulamayı gerçekleştirir. Havuzdan dışarıya ve dışardaki yeraltı sularının akışı ve sızıntısını kontrol altına alınır. Yapılan uygulama uzun yıllar dayanıklıdır. Gelecek fiziksel deformeler garanti kapsamında olup onarımı tarafımızca gerçekleştirecektir. 

Yalıtım ve izolasyon çalışması aynı zamanda havuzun betonarmesini korur. İnşaat halinde perde şeklindeki izolasyon sonrası inşaat bittikten sonra iç kısma yapılacak izolasyon ile birlikte sızdırmazlık ve uzun ömürlü bir yapı tamamıyla sağlanır. Uygulama esnasında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi yetersiz ekipman ve tecrübe kaynaklı olup hatalı izolasyon yapmaktır. Hatalı izolasyon havuzun ömrünü kısaltmakla beraber ilerde sızdırmalar yaşatmaktadır. Bu tarzda ileride yaşanacak sorunların çözümü kaliteli işçilik ve başarılı bir izolasyon işlemidir. Firmamız bütün faktörleri göz önünde bulundurarak en iyi ve en kaliteli işçiliği üstün tecrübeleri ile siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.