Kategori: Hizmetlerimiz

Teras İzolasyonu

Teraslar, daha çok havadar olmasından dolayı oturup zaman geçirdiğimiz alanlardır. Teraslar çatı gibi mevsimsel şartlardan etkilenebilmektedir. Teras içinde bakım ve onarım gereklidir. Terasta oluşacak herhangi bir su sızıntısı küf ve rutubet getirdiği gibi teras bölgesi’nin korozyona uğrayıp eski estetiğini yitirmesine neden olacaktır.

Bulaşacak nem ve rutubet hastalıkları barındıracak ve bakterilerin yaşaması için uygun ortam sağlayacaktır. Bu gibi istenmeyen durumların önüne geçebilmek adına %100 çözüm olan teras izolasyonu yapılmalıdır. Teras izolasyonlarında kullanılan en geniş malzeme poliüretan sprey köpüktür. Kullanılan bu malzeme ısı, ses ve sıvı yalıtımı sağlamaktadır. Bununla birlikte yazları ve kışları mevsim geçişlerin de konforlu bir alan yaratmaktadır. Bu yalıtım uygulaması bir gün içerisinde uygulanabilmektedir. 

Yalıtım herhangi bir inşaat ve dağınıklığı beraberinde getirmez. Uygulamanın yapılacağı alana mobil ve taşınabilir aletler getirilerek kısa bir sürede uygulama gerçekleştirilir. Poliüretan malzeme basınçlı spreyler ile terasın yüzeyine uygulamanın yapılacağı alana püskürtülür. Poliüretan malzeme esnektir ve bütün yüzeyleri kusursuz bir şekilde kapatır. Teras izolasyonu uygulamasında kullanılacak malzeme en yaygın olarak poliüretan olsa da isteğine göre polyester veya epoksi bazlı yalıtım malzemeleri de müşterinin isteğine göre kullanılabilir. Poliüretan uygulandığı bölgede hızlı bir şekilde sertleşir. Sertleştikten sonra ise üzerine isteğe göre kaplama veya istenilen dekoru yapılabilir. Yetkililerimiz tarafından gerçekleştirilir. 

Bu onarımlar gerçekleştirildikten sonra yerine göre eğer gerekliyse poliüretan malzemeden önce uygulama yapılacak alana astar çekilir. Daha sonra üzerine poliüretan malzemesi yapılır. Yapılacak olan izolasyon uygulamasının uzun yıllar dayanabilmesi ve kusursuz bir performans ortaya koyması için uzmanca ve kaliteli işçilik ile yapılmalıdır. 

Firmamız uzun yıllardır süregelen yüksek tecrübeleri ile birlikte uzman ekibi ile izolasyon projeleri geliştirmektedir. Firmamız uygulama sonrası izolasyon araçlarının başına gelebilecek fiziki hasarlara karşı her zaman müşterinin yanında durmaktadır. Düzenli olarak müşterinin isteği doğrultusunda bakım ve onarımı gerçekleştirilir. Firmamız kaliteli işçilik ve ekonomik çözümleri müşteri ölçekli olarak uygulamaları yapmaktadır. Ayrıca poliüretan malzeme uzun yıllar dayanıklı olup bakım ve onarım istemeyecektir. Bu uygulama yatay ve düşey düzlemlerde kolayca uygulanabilmektedir.

Epoksi Kaplama

Epoksi zemin kaplamaları sektöründe oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Epoksi zemin kaplamaları güneşten gelen zararlı ışınları dayanıklıdır. Epoksi kaplama kullanım alanları iç ve dış mekanlar olabilmektedir.

Epoksi kaplamanın genel amacı yüzeylerin kayganlığını yok etmek veya uygulanan yüzeyin kimyasal ve fiziki zararlara uğramasına engellemektir. Ayrıca hücrelerin üzerindeki oluşan deformasyonların giderilmesi ve düz bir zemin hazırlamak için kullanılabilmektedir. Epoksi kaplaması sonrası düz ve kusursuz bir zemin elde edilmektedir. Epoksi kaplama uygulaması zeminlerin su ve kimyasallar tarafından alacağız zararı engeller. Zeminlerde su yalıtımı sağlar. Yüksek basınca ve darbelere dayanıklı olup aşınmaya karşıdır. Hızlı uygulanması özelliği sonucunda çatlamalara karşı dayanıklı olup kolay temizlenebilmektedir. 

Epoksi uygulamasında kullanılan malzeme sert veya yerine göre esnek epoksi olabilmektedir. Bunun yanında kullanılan epoksinin rengi uygulanacağı yere göre istenilen renkte olabilmektedir. Bahçe ve otopark gibi alanlarda kullanımı sonrası üzerine istenilen boya ve çizgiler yapılabilmektedir. Uygulamaya başlanmadan uygulamanın yapılacağı yüzey temizlenip uygun hale getirilmelidir. Uygulama uzun yıllar yerinde durabilmesi için uzmanca ve kaliteli bir işçilik altında gerçekleştirilir. Firmamız kaliteli projeler ve uygulamalar meydana getirmek için yılların getirdiği tecrübesine dayanmaktadır. Epoksi kaplama yapılacak malzeme 100 mikro milimetre ve 1 santimetre arasında olabilmektedir. Epoksi kaplama uygulaması birkaç farklı çeşidi yapılabilir. 

Yapılan en genel yöntem düz zemin ve yüzey kaplamasıdır. Diğer kaplama yöntemleri ise perdah ve kendinden düzleşen kaplama çeşitleridir. Sıvı şekilde uygulanan epoksi uygulandığı yarın dokusuna ayak uydurarak şeklini alır. Epoksi uygulaması uygulanacağı yüzeyin paralel olarak düzlemine sahip olmaktadır. Uygulama istenilen düzlemi almak için uygulanacağı yüzeyin eğimi ayarlandıktan sonra uygulamasına geçilir. Epoksi kaplama solvent ve benzeri kimyasal maddeler içermediğinden dolayı insan ve hayvan sağlığına zararsızdır. Bununla birlikte doğa ya da zararı bulunmamaktadır.

Epoksi kaplamanın uygulanacağı yüzeyi eğer çok fazla yer altı sularına ve neme maruz kalıyor ise uygulama öncesi beton astarlama yapılmalıdır. Bu uygulamayı firmamız olarak değerli müşterilerimize ekonomik ve kaliteli bir çözüm olarak sunmaktayız. Yapmış olduğumuz uygulama garantili olup oluşabilecek kazalar sonucu zarar gelmesi durumunda firmamız tarafından tamiri ve onarımı gerçekleştirilmektedir.

Asansör Kuyusu İzolasyonu

Bina inşaatı sırasında temel perde su yalıtımı sonrası asansör kuyusu izolasyonu yapılmalıdır. Asansör kuyularının kotunun fazla derin olması yüzünden çok daha fazla yer altı sularına maruz kalmaktadır. Çok fazla nem rutubet ve yer altı sularına maruz kalan asansör kuyusunun betonarmesi zaman içinde korozyona uğramaktadır. Bu ilerideki büyük sorunları önlemek için kaliteli ve hiçbir detayın atlanmayacağı uzman ve tecrübeli ekip tarafından kaliteli izolasyon ve yalıtım yapılmalıdır.

Firmamız üstün tecrübeleri ile ve birikimleriyle kaliteli Yalçın projeleri ve çözümler sunmaktadır. Firmamız bu yalıtımı bina inşaatından başlayarak temel perde yalıtımından bina inşaat sonrası asansör kuyusunun iç kısım izolasyonu ile yalıtım işlemini sonlandırmaktadır.

Kullanılan malzemeler kaliteli esnek polyester ve çimento epoksi ürünlerdir. Kullanılacak malzeme yerin durumuna göre ve isteğe göre değişebilmektedir. İyi bir yalıtımda en önemli detay en küçük ayrıntıların bile kaçırmamasıdır. Temel perde izolasyonu amacı binanızı bir poşet içerisine alarak bütün dış etmenlerden korumaktır. Bu temel perde yalıtımının yetersiz olduğu bölgelerde ise iç kısımdan beton üzerine izolasyon ve su yalıtımı yapılmaktadır.

Yapılan yalıtım sağlam ve kusursuz yüzeyler üzerine yapılmalıdır. Uzman ekibimiz bu yüzeylerin gerekli hazırlığını yapmaktadır. Yalıtım betonun yüzeyine ve aralıklarına girerek beton içine işlemeden dışarıdan yalıtımı sağlamaktadır. Yalıtım sonrası beton iskelet nem ısı değişimleri ve hava teması kesilir. Yıllar içinde yaşanacak korozyon önlenip daha sağlam bir yapıya kavuşulur.

Asansör kuyusu izolasyonu eksi katlara uygulanabileceği gibi binanın diğer katlarına da yine aynı şekilde korozyonu önlemek ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla uygulanabilmektedir. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu kaliteli yalıtım firmamız tarafından garanti kapsamı içindedir. Firmamız asansör kuyusu izolasyonları projelerini yerine göre gerekli malzemeler doğrultusunda bütün tecrübeleri ile geliştirip uygulamasını yerine getirmektedir. 

Çatı Deresi İzolasyonu

Çatı dereleri bina ve ev çatılarında yağmur ile kar suyunun gider borularına iletildiği, çatının akıntısının verildiği yönde bulunan su taşıma  sistemidir. Bu sistemin yalıtımına çatı deresi izolasyonu denir.

Kullanılan çatı deresi tipleri iç ve dış olmak üzere 2 tipte bulunabilirler. İç derler gizli  çatı dereleri olarak bilinmektedirler. Su yoğunluğunun fazla olduğu  bu sistem tamamıyla suyu sızdırmadan gider borusuna iletmelidir. Çatıdan gelen suyu bina dışına düzensiz şekilde akıtabilir veya çatının altına yani iç kısıma ileterek farklı boyutta bir risk yaratabilir. Yalıtımsız bir çatı deresi bina dışına attığı su ile can ve mal kaybına neden olabilmektedir.

Özellikle kış aylarında sistemden sızan su buz kalıpları oluşturur. Gittikçe büyüyen ve ağırlaşan buzlar daha fazla oluşma yerinde kalmayıp düşerler. Altında bulunan canlılara ve cansız nesnelere ağır hasarlar bırakabilmektedir. Sistemin sızdırmış olduğu  su cephe ve binanın en dayanıklı olması gereken beton iskeletine zarar verebilmektedir. Nem ve rutubetten dolayı cephe sistemi ve beton yapılar korozyona uğrayarak yıkılma riskini getirir.

Firmamız bu konuda uzman çözümler sağlamaktadır. Çatı deresinde kullanılan izolasyon malzemeleri yer ve ölçülere bunun yanında isteğe göre farklılık göstermektedir. Bu yalıtım sistemin olması gereken en önemli  özellik ısı değişimlerine ve UV ışınlarına dayanıklı olabilmesidir. Yalıtım ve izolasyon konusu iyi derecede bir tecrübe istemektedir. Yapılan izolasyon uzun yıllar dayanmalıdır ve yalıtımı tam anlamı ile taşımalıdır. Firmamız, bu konudaki birikim ve tecrübeleri ile kusursuz yalıtım projeleri sağlamaktadır.

Uygulama yapılacak yüzey temiz ve düzgün olmalıdır. Bunun yanı sıra uzman ekibimiz uygulama öncesi yüze hazırlığı sağlamaktadır. Firma olarak siz değerli müşterilerimize  ekonomik ve kaliteli çözümler sunmaktayız. Kullanılan malzemeler  birinci kalite olup asla güneş ışınları ve ısı değişimleri nedeniyle korozyona uğramazlar. Fiziki oluşacak hasarlar karşısında ise firmamız garanti kapsamında tamir ve tadilatını gerçekleştirmektedir. 

Otopark Üstü İzolasyonu

Otopark tavanlarında oluşabilecek korozyonu engellemek için otopark üstü izolasyonu uygulanır. Otoparklar bir bina a projesi içinde en fazla korozyona uğrayan bölümlerdir.  Bina altlarında bulunan bu bölümler en fazla ısı, nem ve rutubetin değişken olduğu yerlerdir.

Betonarme ve bulunan araçların çürümesini önlemek adına yalıtım ve izolasyon çalışması yapılmalıdır. Can ve mal güvenliği için  en doğru şekilde izolasyon işlemi yapılmalıdır. Yanlış  yapılmış ve kusurlu yalıtım beraberinde riskleri de getirir. Bu nedenle su yalıtımında doru yöntem ve kaliteli işçilik çok önemlidir. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile kaliteli izolasyon uygulamaları sunmaktayız. Yalıtım her durumda ana beton üzerine yapılmalıdır.

Ana betonun  alt yapısı en düzgün şekilde hazırlanmış olmalıdır. Sağlam bir betonarme yalıtım yapıldıktan sonra daha fazla dayanıklılık kazanmaktadır. Yalıtım yapılırken otopark şekli ve araç trafiği göz önünde bulundurularak proje hazırlanmalı ve uygulaması kaliteli bir şekilde yapılmalıdır. Yalıtımlar da genellikle esnek poliüretan ürünler kullanılmaktadır. Otopark zeminine ise farklı olarak epoksi uygulaması yapılabilmektedir.

Yalıtım ve izolasyon uygulaması sonrası ısı , nem ve egzoz  gazları gibi faktörlerden etkilenmeyen uzun ömürlü bir otopark  olacaktır. İçerden dışarıya ve dışardan içeriye nem ve rutubet tamamen kesilmiş olacaktır. İzolasyon uygulamamız ısı, nem ve rutubet gibi faktörlerin yanında ses yalıtımı da sağlamaktadır. Otoparktan dışarıya giden sesler engellenmiş olup çevrenin duyacağı rahatsızlığında önüne geçilmiştir. Hazırlanacak proje otoparkın büyüklüğüne ve hacmine göre farklılıklar göstermektedir. Kullanılacak malzemede değişmektedir.

Ortama en uygun kaliteli malzeme seçilmektedir. Bunlarda bazıları ise; Poliüretan sistemler, Bitüm esaslı yalıtım ürünleri, çimento veya akrilik esaslı ürünler olduğu gibi isteğe bağlı olarak farklı ürünlerde kullanılabilmektedir. Yalıtımın ana amacı yapının kurucusu olan su dan korunmaktır. Ve suyu korumaktır. Yalıtım ve izolasyon çalışması tamamen doğa dostudur. Kayıpları engellemektedir. Firmamız yılların getirmiş olduğu tecrübesi ve bu işte uzmanlaşan teknik ekibi ile en doğru yalıtım sistemini geliştirip uygulamaktadır. En doğru yalıtım ve izolasyon tekniklerini geliştirip ekonomik olarak müşterilerimize sunmaktayız. Uygulama ve projelerimiz de kullandığımız madde ve malzemeler insan sağlığına, hayvan sağlığına ve doğaya zararsızdır. 

Süs Havuzu İzolasyonu

Uzun yıllar boyu edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda  süs havuzu izolasyonu ve yüzme havuzu yalıtımları en kusursuz bir şekilde yapmaktayız. Yalıtımda kullandığımız ürün kaliteli mastik ürünleri ve çimento +akriliktir. Uygulamış olduğumuz yalıtım uzun yıllar stabilitesini korumaktadır.

Uygulama yapılmadan önce yalıtımı istenilen yüzeyi uygun hale getirmekteyiz. Öncelikle tamir edilecek bölümler  ile başlanır.  Havuzun formunda bozukluklar var ise o bozuk noktalar giderilir. Gerekli ise taban ve duvarlarında sağlamlaştırma yapılmaktadır. Daha sonra  bu düzene koyulan alan temizlenmektedir.

Gerekli alam temizliği yapıldıktan ve yüzey yalıtım için hazırlandıktan sonra yalıtım ve izolasyon işlemine başlanılmaktadır. Bu anlatılan süreç kalitesini yitirmiş ve eskimiş havuzlar için geçerlidir. Genellikle  havuz izolasyonu inşaat halinde iken yapılmaktadır. Havuzun inşaatı bittikten sonra  yine bir yüzey kontrolü ve uygunluğunu kontrol edilmektedir. İzolasyon yapılacak olan yüzeylerin temizliği ve düzgünlüğü en önemli kuraldır.

Yüzey uygun duruma getirildikten sonra  üstün teknoloji olan yalıtım ve izolasyon malzemesi tecrübeli ekip tarafından yüzeye uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrası kullanmış olduğumuz ürün üzerine seramik gibi malzemeler kaplanabilmektedir. İzolasyon yapılacak olan yüzeyler ve şekiller her şekilde olabilmektedir. Havuz içine yapılan uygulama sıvı geçişini engellerken aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Bütün bu izolasyon işlemi suyu kontrol etmek içindir.

İzolasyonun amacı inşa edilen yapılara suyun temasını kesmektir. Bunun yanında kullanılan suyu aynı yerinde eksilmeden saklamayı hedeflemektedir. Yapılan izolasyon  işlemi oldukça tecrübe gerektirir. Yüzeyde bırakılan saç teli kadar bir çatlak büyük bir sızmaya neden olacağı akıllardan çıkarılmamalıdır. Bu en küçük ayrıntılar bile atlanılmadan izolasyon işlemi gerçekleştirilmektedir.

Firmamız her türlü yalıtım ve izolasyon konuları için yeni teknikler ve yöntemler geliştirmektedir. Su yalıtımı yalnızca doğru yapıldığında sonuç verir. Bu konuya yaklaşım önem arz ettiğinden  bilimsel  ve sistemsel yaklaşılmalıdır. Havuzda yapılan yalıtım ve izolasyon işlemi sonra  havuzdan dışarıya su çıkamadığı gibi yer altından gelebilecek su da havuz içine ulaşamamaktadır. Yalıtım ve izolasyon ile birlikte kayıplar  ve istenmeyen durumlar tamamıyla son bulmaktadır.

Temel İzolasyonu

Temel izolasyonu yeraltı ve yağmur sularından korunmak için yapılması gereken yalıtım işlemidir. Bir binanın veya müstakil bir evin dış cephesi ve projesinden önce temelinin sağlam olması gerekmektedir. Bu tanıya uygun olarak kullanılan betonlar ne derece güçlü ve kaliteli olursa olsun yer altında korozyona uğradığı bilinmelidir. Bu korozyon giderek artarak temele zarar vermekte ve can ve mal kaybına yol açabilmektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi çözümü  inşaat halindeyken temel izolasyonu uygulaması yapmaktır.

Temeller binanın yapıldığı düzey kotunun aşağısındadır. Yapı ne kadar büyüyüp derine inerse o kadar yeraltı suyuna maruz kalır. Sağlam bir binanın sağlam kalabilmesi için temelin oldukça iyi bir şekilde yer altı suyundan korunması gereklidir. 

Temel izolasyonu %100 derecede çözümdür. İzolasyonun gerektiği gibi olması için kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme kullanılmalıdır. Firmamız kaliteli işçiliği ve kaliteli malzemeyi en ekonomik şekilde siz değerli müşterilerimizle buluşturmaktadır. 

Temel izolasyonu uygulamasında kullanılacak birkaç farklı malzeme vardır. Kullanılacak malzeme yerine göre seçilir. Daha sonra temelin derinliği de göz önünde bulundurarak en uygun malzeme ile uygulanmaya başlanır. Sıkı ve gergin bir şekilde temel yüzeyine yapıştırılır. Bünyesinde bulundurduğu kapalı gözenekleri ile birlikte sıvı yalıtımı yaptığı gibi ısı ve ses yalıtımı da gerçekleştirmektedir. Isı ve nem temeli en fazla korozyonu uğratan iki faktördür. Uygulanacak yüzey uygulama öncesi bakım ve onarım gerçekleştirilir. Daha sonra eğer gerekliyse 1 kat astardan sonra uygulamaya geçilir. Poliüretan bütün gözenekleri ve saç teli kadar ince çatlaklara girerek kaliteli bir yalıtım sağlamaktadır.

Yapılan izolasyon ne kadar kaliteli işçilikle yapılmışsa o kadar başarıya yaklaşmış demektir. Firmamız yıllardır gelen tecrübesi ile birlikte kaliteli işçiliği ve doğru uygulamayı sizlere sunmaktadır. Bu izolasyonda fazla işçilik gerektirmediğinden dolayı kolayca başarıya ulaşılır. Uygulama süresi oldukça kısadır ve ürün ömrü oldukça uzundur. Poliüretan asit ve baz gibi değişkenlere de dayanıklıdır. Toprak içinde bulunacağından korozyona ve diğer etmenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Yanmaz bir malzemedir. Isı ve nem gibi fiziki etmenlerden koruduğu gibi böcek ve haşerelere karşı koruma sağlar. Sizlerde Poyraz İzolasyon ile iletişime geçerek temel izolasyonu işlemleri hakkında bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Çatı İzolasyonu

Çatı izolasyonu dış etkenlerden en mühimi de sudan muhafazası için binaya uygulanan bir yalıtım çeşididir. İzolasyonun yapımında kullanılacak malzemelerle gerçekleştirilen bu uygulamayla bina sudan korunur. Bununla birlikte su sızıntılarını önleyerek binanın ömrünü uzatabilmektedir.

Yapılan her inşatta en mühim nokta şüphesiz yapının temeli ve çatısıdır.  Yapının temeli ve çatısı dışarda kalan ve mevsim şartlarıyla mücadele eden en korunaksız alanlarıdır. Tabi bu alanlar uzman kimselerce yapıldığında en savunmasız alanlar güvenli limanlar haline gelebilmektedir. Uzman ellerden çıkacak bu yapılar görsel açıdan, kullanım ve ısı noktasında en avantajlı konuma erişebilmektedir. Çatı söz konusu ise izolasyon hakkında bilgi almak önemlidir.

Yapıların su ile temasına maruz kalan bölgelerinde su çekme veya deformasyonun gerçekleşmemesi için kullanılan bir malzeme vardır. Bu yapı malzemesinin adı membrandır. Kelime anlamı çevreleyen katman veya zar olarak adlandırılmaktadır. Membran ile kaplı çatı izolasyonu uzun yıllar çatı onarım masrafından korumaktadır. Tabi ki membran malzemesi tek başına yeterli olmayacaktır. Bu yapı malzemesinin kullanılması kadar önemli olan nasıl kullanıldığıdır. Çatıdaki kıvrımlara ihtiyaç duyulan malzeme doğru şekilde doldurulduğunda istenen sonuç alınacaktır. Aksi halde membranın su geçirmez özelliği yeterli olmayacaktır. Çatı boşluklarından su sızıntısına neden olacaktır. Kullanılacak membranın kalitesinin önemli olduğu gibi çatıyı yapacak ustanın da bu konuda uzman olması gereklidir. 

Çatı izolasyonu binanın yapım aşamasında kullanıldığında su sızıntısı gibi sorunlarla hiç uğraşılmamasını sağlar. Yapılmadığı takdirde ilk yağışlı günde su problemleri baş gösterecektir. İnşası bitmiş bir çatıya izolasyon yapmak oldukça masraflıdır. Oysa bina yapılırken yapılacak bu işlem cebinizi ve inşaatı koruyacaktır. 

Çatı izolasyonunda su yalıtımı gibi önemli bir adımda malzemeler kaliteli olmalıdır. Yalıtım malzemesinde olmazsa olmaz özellik su geçirmezlik ve mevsim şartlarına yıllarca meydan okuyacak yapıda kalmasıdır. Bu özellik piyasadaki tüm malzemelerde bulunmamaktadır. Yapı malzemeleri noktasında iyi araştırma yapmak gerekir. Aksi halde ucuz pahalıya mal olacaktır. Binanın ömrünü uzatacak malzemeler seçilerek inşa yapılırken kullanılması gerekir. 

Son olarak çatı izolasyonunun yapıldığı malzemenin zarar görmemesi için tüm alanı kaplayacak bir biçimde yapılması önemlidir. Çatıda bulunan bütün kıvrımlar yeterli miktarda ürünle doğru şekilde kaplanmalıdır.

Havuz İzolasyonu

Havuzlarda sızdırmazlığı sağlamak için havuz izolasyonu yapılmalıdır. Yüzme havuzlarında en önemli husus sağlam bir yapının yanında sızdırmaz olmasıdır. Havuzun betonarmesi ve duvarları tek başına sızdırmazlık sağlamazlar. Yalıtım ve izolasyon çalışması yapılmasına ihtiyaç vardır. En zayıf noktalar su giderleri ve bağlantı noktalarıdır. Ayrıca havuzun iç yüzeylerin de oluşan çatlaklar su kaybını ve sızıntısını kolaylaştırmaktadır. Havuzlara yapılacak seramik ve o tarzdaki kaplamalar kalekim ve diğer yapıştırıcılarla da olsa yalıtımı maalesef sağlamamaktadır.

İyi bir seramik ve derz dolgu uygulaması kısa bir süre için sızdırmazlık sağlasa bile zaman içinde havuzdaki kimyasallar ve su akıntıları derzi zayıflatarak su sızdırmaya müsait hale getirir. Bundan sonra seramiklerin gevşeyip durdukları yüzeyi  bırakma adımı izler. Bu nedenlerden dolayı kaliteli malzeme ve yerine uygun malzeme seçilmesi çok önemlidir. 

Havuz kimyasalları yani klor gibi maddelere dayanıklı ve elastik malzemeler kullanmak havuzun ömrünü uzatır. Ayrıca havuzun zemininde ki oluşan su basıncına da dayanabilecek bir yalıtım malzemesi seçilmelidir. Yalıtım ve izolasyon uygulaması sağlıklı olabilmesi adına işçiliğin kusursuz ve düzgün yapılması gereklidir. 

Firmamız tarafından isteminiz doğrultusunda tecrübelerimizle uygun ve ekonomik kaliteli projeler yaratmaktayız. İsteğiniz kapsamında yer etüdü yapıp en doğru malzemeyi ve işlemleri karar kılıp uygulamayı gerçekleştirmekteyiz. Uygulama öncesi zemin etüdünden sonra fiziki kusurların onarımı gerçekleştirilir. Yalıtımın yapılacağı yüzey düzgün ve temiz olmalıdır. 

Firma çalışanlarımız uzmanca gerekli adımları izleyerek uygulamayı gerçekleştirir. Havuzdan dışarıya ve dışardaki yeraltı sularının akışı ve sızıntısını kontrol altına alınır. Yapılan uygulama uzun yıllar dayanıklıdır. Gelecek fiziksel deformeler garanti kapsamında olup onarımı tarafımızca gerçekleştirecektir. 

Yalıtım ve izolasyon çalışması aynı zamanda havuzun betonarmesini korur. İnşaat halinde perde şeklindeki izolasyon sonrası inşaat bittikten sonra iç kısma yapılacak izolasyon ile birlikte sızdırmazlık ve uzun ömürlü bir yapı tamamıyla sağlanır. Uygulama esnasında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi yetersiz ekipman ve tecrübe kaynaklı olup hatalı izolasyon yapmaktır. Hatalı izolasyon havuzun ömrünü kısaltmakla beraber ilerde sızdırmalar yaşatmaktadır. Bu tarzda ileride yaşanacak sorunların çözümü kaliteli işçilik ve başarılı bir izolasyon işlemidir. Firmamız bütün faktörleri göz önünde bulundurarak en iyi ve en kaliteli işçiliği üstün tecrübeleri ile siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.