Otopark Üstü İzolasyonu

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Otopark tavanlarında oluşabilecek korozyonu engellemek için otopark üstü izolasyonu uygulanır. Otoparklar bir bina a projesi içinde en fazla korozyona uğrayan bölümlerdir.  Bina altlarında bulunan bu bölümler en fazla ısı, nem ve rutubetin değişken olduğu yerlerdir.

Betonarme ve bulunan araçların çürümesini önlemek adına yalıtım ve izolasyon çalışması yapılmalıdır. Can ve mal güvenliği için  en doğru şekilde izolasyon işlemi yapılmalıdır. Yanlış  yapılmış ve kusurlu yalıtım beraberinde riskleri de getirir. Bu nedenle su yalıtımında doru yöntem ve kaliteli işçilik çok önemlidir. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile kaliteli izolasyon uygulamaları sunmaktayız. Yalıtım her durumda ana beton üzerine yapılmalıdır.

Ana betonun  alt yapısı en düzgün şekilde hazırlanmış olmalıdır. Sağlam bir betonarme yalıtım yapıldıktan sonra daha fazla dayanıklılık kazanmaktadır. Yalıtım yapılırken otopark şekli ve araç trafiği göz önünde bulundurularak proje hazırlanmalı ve uygulaması kaliteli bir şekilde yapılmalıdır. Yalıtımlar da genellikle esnek poliüretan ürünler kullanılmaktadır. Otopark zeminine ise farklı olarak epoksi uygulaması yapılabilmektedir.

Yalıtım ve izolasyon uygulaması sonrası ısı , nem ve egzoz  gazları gibi faktörlerden etkilenmeyen uzun ömürlü bir otopark  olacaktır. İçerden dışarıya ve dışardan içeriye nem ve rutubet tamamen kesilmiş olacaktır. İzolasyon uygulamamız ısı, nem ve rutubet gibi faktörlerin yanında ses yalıtımı da sağlamaktadır. Otoparktan dışarıya giden sesler engellenmiş olup çevrenin duyacağı rahatsızlığında önüne geçilmiştir. Hazırlanacak proje otoparkın büyüklüğüne ve hacmine göre farklılıklar göstermektedir. Kullanılacak malzemede değişmektedir.

Ortama en uygun kaliteli malzeme seçilmektedir. Bunlarda bazıları ise; Poliüretan sistemler, Bitüm esaslı yalıtım ürünleri, çimento veya akrilik esaslı ürünler olduğu gibi isteğe bağlı olarak farklı ürünlerde kullanılabilmektedir. Yalıtımın ana amacı yapının kurucusu olan su dan korunmaktır. Ve suyu korumaktır. Yalıtım ve izolasyon çalışması tamamen doğa dostudur. Kayıpları engellemektedir. Firmamız yılların getirmiş olduğu tecrübesi ve bu işte uzmanlaşan teknik ekibi ile en doğru yalıtım sistemini geliştirip uygulamaktadır. En doğru yalıtım ve izolasyon tekniklerini geliştirip ekonomik olarak müşterilerimize sunmaktayız. Uygulama ve projelerimiz de kullandığımız madde ve malzemeler insan sağlığına, hayvan sağlığına ve doğaya zararsızdır.