Süs Havuzu İzolasyonu

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Uzun yıllar boyu edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda  süs havuzu izolasyonu ve yüzme havuzu yalıtımları en kusursuz bir şekilde yapmaktayız. Yalıtımda kullandığımız ürün kaliteli mastik ürünleri ve çimento +akriliktir. Uygulamış olduğumuz yalıtım uzun yıllar stabilitesini korumaktadır.

Uygulama yapılmadan önce yalıtımı istenilen yüzeyi uygun hale getirmekteyiz. Öncelikle tamir edilecek bölümler  ile başlanır.  Havuzun formunda bozukluklar var ise o bozuk noktalar giderilir. Gerekli ise taban ve duvarlarında sağlamlaştırma yapılmaktadır. Daha sonra  bu düzene koyulan alan temizlenmektedir.

Gerekli alam temizliği yapıldıktan ve yüzey yalıtım için hazırlandıktan sonra yalıtım ve izolasyon işlemine başlanılmaktadır. Bu anlatılan süreç kalitesini yitirmiş ve eskimiş havuzlar için geçerlidir. Genellikle  havuz izolasyonu inşaat halinde iken yapılmaktadır. Havuzun inşaatı bittikten sonra  yine bir yüzey kontrolü ve uygunluğunu kontrol edilmektedir. İzolasyon yapılacak olan yüzeylerin temizliği ve düzgünlüğü en önemli kuraldır.

Yüzey uygun duruma getirildikten sonra  üstün teknoloji olan yalıtım ve izolasyon malzemesi tecrübeli ekip tarafından yüzeye uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrası kullanmış olduğumuz ürün üzerine seramik gibi malzemeler kaplanabilmektedir. İzolasyon yapılacak olan yüzeyler ve şekiller her şekilde olabilmektedir. Havuz içine yapılan uygulama sıvı geçişini engellerken aynı zamanda ısı yalıtımı da sağlamaktadır. Bütün bu izolasyon işlemi suyu kontrol etmek içindir.

İzolasyonun amacı inşa edilen yapılara suyun temasını kesmektir. Bunun yanında kullanılan suyu aynı yerinde eksilmeden saklamayı hedeflemektedir. Yapılan izolasyon  işlemi oldukça tecrübe gerektirir. Yüzeyde bırakılan saç teli kadar bir çatlak büyük bir sızmaya neden olacağı akıllardan çıkarılmamalıdır. Bu en küçük ayrıntılar bile atlanılmadan izolasyon işlemi gerçekleştirilmektedir.

Firmamız her türlü yalıtım ve izolasyon konuları için yeni teknikler ve yöntemler geliştirmektedir. Su yalıtımı yalnızca doğru yapıldığında sonuç verir. Bu konuya yaklaşım önem arz ettiğinden  bilimsel  ve sistemsel yaklaşılmalıdır. Havuzda yapılan yalıtım ve izolasyon işlemi sonra  havuzdan dışarıya su çıkamadığı gibi yer altından gelebilecek su da havuz içine ulaşamamaktadır. Yalıtım ve izolasyon ile birlikte kayıplar  ve istenmeyen durumlar tamamıyla son bulmaktadır.