Temel İzolasyonu

Ara 6, 2020 Hizmetlerimiz

Temel izolasyonu yeraltı ve yağmur sularından korunmak için yapılması gereken yalıtım işlemidir. Bir binanın veya müstakil bir evin dış cephesi ve projesinden önce temelinin sağlam olması gerekmektedir. Bu tanıya uygun olarak kullanılan betonlar ne derece güçlü ve kaliteli olursa olsun yer altında korozyona uğradığı bilinmelidir. Bu korozyon giderek artarak temele zarar vermekte ve can ve mal kaybına yol açabilmektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi çözümü  inşaat halindeyken temel izolasyonu uygulaması yapmaktır.

Temeller binanın yapıldığı düzey kotunun aşağısındadır. Yapı ne kadar büyüyüp derine inerse o kadar yeraltı suyuna maruz kalır. Sağlam bir binanın sağlam kalabilmesi için temelin oldukça iyi bir şekilde yer altı suyundan korunması gereklidir. 

Temel izolasyonu %100 derecede çözümdür. İzolasyonun gerektiği gibi olması için kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme kullanılmalıdır. Firmamız kaliteli işçiliği ve kaliteli malzemeyi en ekonomik şekilde siz değerli müşterilerimizle buluşturmaktadır. 

Temel izolasyonu uygulamasında kullanılacak birkaç farklı malzeme vardır. Kullanılacak malzeme yerine göre seçilir. Daha sonra temelin derinliği de göz önünde bulundurarak en uygun malzeme ile uygulanmaya başlanır. Sıkı ve gergin bir şekilde temel yüzeyine yapıştırılır. Bünyesinde bulundurduğu kapalı gözenekleri ile birlikte sıvı yalıtımı yaptığı gibi ısı ve ses yalıtımı da gerçekleştirmektedir. Isı ve nem temeli en fazla korozyonu uğratan iki faktördür. Uygulanacak yüzey uygulama öncesi bakım ve onarım gerçekleştirilir. Daha sonra eğer gerekliyse 1 kat astardan sonra uygulamaya geçilir. Poliüretan bütün gözenekleri ve saç teli kadar ince çatlaklara girerek kaliteli bir yalıtım sağlamaktadır.

Yapılan izolasyon ne kadar kaliteli işçilikle yapılmışsa o kadar başarıya yaklaşmış demektir. Firmamız yıllardır gelen tecrübesi ile birlikte kaliteli işçiliği ve doğru uygulamayı sizlere sunmaktadır. Bu izolasyonda fazla işçilik gerektirmediğinden dolayı kolayca başarıya ulaşılır. Uygulama süresi oldukça kısadır ve ürün ömrü oldukça uzundur. Poliüretan asit ve baz gibi değişkenlere de dayanıklıdır. Toprak içinde bulunacağından korozyona ve diğer etmenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Yanmaz bir malzemedir. Isı ve nem gibi fiziki etmenlerden koruduğu gibi böcek ve haşerelere karşı koruma sağlar. Sizlerde Poyraz İzolasyon ile iletişime geçerek temel izolasyonu işlemleri hakkında bilgi ve fiyat alabilirsiniz.