Teras İzolasyonu

Ara 7, 2020 Hizmetlerimiz

Teraslar, daha çok havadar olmasından dolayı oturup zaman geçirdiğimiz alanlardır. Teraslar çatı gibi mevsimsel şartlardan etkilenebilmektedir. Teras içinde bakım ve onarım gereklidir. Terasta oluşacak herhangi bir su sızıntısı küf ve rutubet getirdiği gibi teras bölgesi’nin korozyona uğrayıp eski estetiğini yitirmesine neden olacaktır.

Bulaşacak nem ve rutubet hastalıkları barındıracak ve bakterilerin yaşaması için uygun ortam sağlayacaktır. Bu gibi istenmeyen durumların önüne geçebilmek adına %100 çözüm olan teras izolasyonu yapılmalıdır. Teras izolasyonlarında kullanılan en geniş malzeme poliüretan sprey köpüktür. Kullanılan bu malzeme ısı, ses ve sıvı yalıtımı sağlamaktadır. Bununla birlikte yazları ve kışları mevsim geçişlerin de konforlu bir alan yaratmaktadır. Bu yalıtım uygulaması bir gün içerisinde uygulanabilmektedir. 

Yalıtım herhangi bir inşaat ve dağınıklığı beraberinde getirmez. Uygulamanın yapılacağı alana mobil ve taşınabilir aletler getirilerek kısa bir sürede uygulama gerçekleştirilir. Poliüretan malzeme basınçlı spreyler ile terasın yüzeyine uygulamanın yapılacağı alana püskürtülür. Poliüretan malzeme esnektir ve bütün yüzeyleri kusursuz bir şekilde kapatır. Teras izolasyonu uygulamasında kullanılacak malzeme en yaygın olarak poliüretan olsa da isteğine göre polyester veya epoksi bazlı yalıtım malzemeleri de müşterinin isteğine göre kullanılabilir. Poliüretan uygulandığı bölgede hızlı bir şekilde sertleşir. Sertleştikten sonra ise üzerine isteğe göre kaplama veya istenilen dekoru yapılabilir. Yetkililerimiz tarafından gerçekleştirilir. 

Bu onarımlar gerçekleştirildikten sonra yerine göre eğer gerekliyse poliüretan malzemeden önce uygulama yapılacak alana astar çekilir. Daha sonra üzerine poliüretan malzemesi yapılır. Yapılacak olan izolasyon uygulamasının uzun yıllar dayanabilmesi ve kusursuz bir performans ortaya koyması için uzmanca ve kaliteli işçilik ile yapılmalıdır. 

Firmamız uzun yıllardır süregelen yüksek tecrübeleri ile birlikte uzman ekibi ile izolasyon projeleri geliştirmektedir. Firmamız uygulama sonrası izolasyon araçlarının başına gelebilecek fiziki hasarlara karşı her zaman müşterinin yanında durmaktadır. Düzenli olarak müşterinin isteği doğrultusunda bakım ve onarımı gerçekleştirilir. Firmamız kaliteli işçilik ve ekonomik çözümleri müşteri ölçekli olarak uygulamaları yapmaktadır. Ayrıca poliüretan malzeme uzun yıllar dayanıklı olup bakım ve onarım istemeyecektir. Bu uygulama yatay ve düşey düzlemlerde kolayca uygulanabilmektedir.